İngilizce bir iletişim aracıdır.

Çok fazla gramere, kalıba, kurala gelmez. Dil öğrenirken dilin esas amacının iletişim kurmak olduğu gerçeğini unuttuğumuzda istediğimiz neticeye de ulaşmak zor oluyor. Peki buradan yola çıkarak dil öğrenme alışkanlıklarınızı değiştirmeye ne dersiniz?

Dilin öğrenilmesi için iki önemli şart vardır.

Birinci şart ihtiyaç. İnsan ihtiyacını öğrenir. İhtiyaç duymadığımız bir şeyi öğrenemeyiz. Bu kesin kural İngilizce öğrenmenin ilk şartıdır. İkinci şart ise konuşmak. Dil, konuşarak, kendimizi ifade ederek öğrenilir. Konuşmak zorunda kaldığımız ortamlarda bulunmazsak dili de kısıtlı olarak öğrenebiliriz.

İşte bu iki sebep sayesinde turistik yörelerde yaşayan esnaf, İngilizceyi kendi ihtiyaçlarına yetecek kadar gayet iyi öğrenirler. Hem ihtiyaçları vardır, hem de pratik yapmak için bol bol imkanları.

İhtiyaç bizi bulacak.

Peki derslere boğulmuş öğrenciler, işlerden ve trafikten kendilerini kurtaramayan, pek vakitleri de olmayan çalışanlar bu işi nasıl öğrenecek o zaman? İşin ihtiyaç kısmı kolay. İhtiyaç bizi bulacak. Öğrenciler iş bulma kaygısıyla, İngilizce araştırma okuma gerekliliğiyle, çalışanlar da yabancılarla iletişim kurmak zorunda kaldıkları zor anlarda bu ihtiyacı iliklerine kadar hissediyorlar zaten.

Peki iletişim ortamı?

Bu da Chat4English ile çok kolay artık. Chat4English, maksimum 4 kişilik İngilizce sohbet gruplarında, ilgi alanınıza göre seçtiğiniz konularda ve yabancı bir öğretmenin moderatörlüğünde size İngilizce grup sohbeti yapma imkanı sunuyor. Hem çeşitli ülkelerde yapılan araştırmalar, hem de bizim uzun yıllarda oluşmuş tecrübelerimiz, dil eğitimi amaçlı sohbet gruplarındaki kişi sayısının dörtten fazla olmaması gerektiğini söylüyor. Chat4English de sizlere aynı sizin gibi ihtiyacı olan kişilerle birlikte bir yolculuğa çıkmanızı sağlıyor. İşin sosyalleşme kısmı da bu deneyimin uzun vadeli olmasını sağlıyor.

Chat4English’teki grup seansları tabi ki nihayetinde birer derstir. Fakat biz terminoloji olarak ders kavramını kullanmaktan kaçınıyoruz. Çünkü bu bir sohbet ortamı. Ders psikolojik olarak bizlere kötü hisleri çağrıştırıyor. Fakat sohbet, hele son dönemde hepimizin özlediği ve sevdiği bir terim. Bizler Chat4English olarak sizlere keyif alabileceğiniz bir sohbet ortamı sunuyoruz. Bu işin sonunda da İngilizcenizi istediğiniz seviyeye getirmiş olacaksınız.

Güncel yazılardan ilk siz haberdar olun.

Chaf4English’i takip ederek İngilizce Eğitiminize hız verin Daha fazla bilgi için bültenlere abone olun.

Bilgleriniz saklı tutulur. Gizlilik Politikamızın detayları.